Maremi Collage ~ Christmas in July: Dreamy & Magical

- juli 28, 2025


Op de valreep is hier mijn Christmas in July creatie. Ik had het al veel eerder willen doen, maar mijn bestelling van Maremi's Bits & Bobs Christmas edition was ergens in Italië zoekgeraakt, en dus moest ik hem opnieuw bestellen. 
Maar dat gaf mij wel de tijd om een speciaal kerst album te maken 👍🏼

Ik maakte dit album op dezelfde wijze als het vintage album wat ik een tijdje terug maakte. De video ervan kun je hier bekijken. Maar natuurlijk maakte ik deze in een kerst style en ik maakte hem ietsje groter: 21 x 14 centimeter.
Voor de binnenkant, de inserts, gebruikte ik papier uit een schetsblok van de A. Het heeft een wat gelige kleur en is niet zo heel dik. Ik besloot dit keer de pagina's niet met koffie te kleuren.
Totaal maakte ik vijf inserts met 3 vellen per insert.

Voor de kaft gebruikte ik 2 stukken karton en beplakte de buitenkant met oud muziek papier.
Het geruite stof had ik nog van een paar jaar geleden toen ik heel veel kerst deco maakte en dat kwam in dit geval goed van pas. Het goudkleurige kant had ik nog in mijn voorraad.
Ik kreeg natuurlijk meteen de wereld ideeën toen ik Bits en Bobs doorbladerde, het is ook precies in mijn straatje met zijn traditionele kleuren, en dit idee vond ik het meest geschikt voor de kaft. 

Zoals altijd was het wel een beetje puzzelen maar dat vind ik nou juist het leuke van deze manier van Collage/Mixed Media. Ik wil altijd meer doen met de plaatjes dan alleen maar  opplakken, waar overigens ook niks mis mee is, maar dat is niet iets wat ik dan zomaar uit mijn mouw schud, daar moet ik wel lang en goed over denken 😊
Zo wilde ik de plank waar de kerstelf op staat doortrekken en daar weer iets op zetten. Toen zag ik deze met het konijntje. De plank moest ik wel wat wit maken anders paste het natuurlijk niet.
Zo closeup is de overgang nog wel goed te zien maar met het blote oog valt het niet zo erg op.

Het vogeltje zat met zijn stok op de kerstbal met groen, daar knipte ik hem af, gebruikte de kerstbal om op te hangen met gouddraad en plantte het vogeltje tussen de kadootjes.
Tijdens het maken van de video had ik er niet zo goed over nagedacht, maar vrij snel nadat ik de camera uit had gezet besloot ik dat ik nog een & tussen Dreamy en Magical wilde hebben. Die stansde ik uit donkerrood cardstock.





Betekenis afkortingen:

A = Action
ABM = Art by Marlene
AE = AliExpress
AM = Amsterdam
D = Dylusions
DW = Dina Wakley
H = Hema
HTV= Heat Transfer Vinyl
SS = Silhouette Studio
T = Temu

You May Also Like

0 message(s)